"Wiernym Ojczyźnie"

Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na wydarzenie "Wiernym Ojczyźnie" .

Celem tego przedsięwzięcia, przygotowanego przez Muzeum Czartoryskich w Puławach, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Puławy Janusza Grobla, jest uczczenie walczących o niepodległość naszej Ojczyzny w 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego i 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ma ono także ukazać związki Puław z ważnymi kartami historii, odnoszącymi się do walki o niepodległość i ukształtowanie granic odrodzonego państwa polskiego.
Muzeum zaprosiło do współpracy wielu rekonstruktorów zajmujących się odtwarzaniem wydarzeń historycznych z lat 1788 -1939. Będziemy gościć m.in. Towarzystwo Stanisławowskie, 8 Pułk Piechoty Xięstwa Warszawskiego, Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław", Stowarzyszenie Historyczne Pionierzy 40 Pułku Piechoty "Dzieci Lwowskich"

Zapraszamy 9 września od godziny 13.00!

W programie:
15.00 Otwarcie wystawy ,,Władysław Szczypa i jego bój o Niepodległą”. Prezentacja katalogu wystawy. Spotkanie z rodziną Władysława Szczypy. Poczęstunek. Dom Aleksandryjski.
13.00 – 17.00 Spotkania z rekonstruktorami odtwarzającymi wydarzenia historyczne z lat 1788-1939. Dziedziniec Pałacu XX. Czartoryskich, Świątynia Sybilli i Dom Aleksandryjski.
17.00 Uroczysty przemarsz z rekonstruktorami na dziedziniec Pałacu Marynki.
18.00 Koncert patriotyczny ,,Wiernym Ojczyźnie” w rez. Roberta Grudnia z komentarzem historycznym Anny Seniuk oraz gościnnym udziałem Zespołu Pieśni i Tańca ,,Powiśle”. Dziedziniec Pałacu Marynki.
16.00 - 20.00 - zwiedzanie okrągłego salonu pałacu Marynki
Wstęp wolny!

Posted in Aktualnosci.