Przedszkolaki

LEKCJE MUZEALNE

 • Grupa może liczyć maksymalnie 30 osób.
 • W zajęciach może uczestniczyć tylko jedna klasa szkolna lub grupa przedszkolna. Prosimy nie łączyć grup.
 • Zajęcia trwają około godziny.
 • Opłata za jedno spotkanie wynosi 80 zł .

 

Rezerwacji zajęć można dokonać:
telefonicznie: 503 902 480
e-mailem: edukacja@muzeumczartoryskich.pulawy.pl

 

Prosimy o zgłaszanie grup najpóźniej tydzień przed planowaną wizytą. Ważne są jedynie potwierdzone rezerwacje. Prosimy o wcześniejszą informację w przypadku rezygnacji.


TEMATY ZAJĘĆ

 • Moja pierwsza wizyta w muzeum

Muzeum nie takie straszne! Zajęcia przeznaczone dla maluchów, które pierwszy raz goszczą w muzeum. Dzieci dowiedzą się co można zobaczyć w muzeum, kto w nim pracuje, czym się różni kolekcja od wystawy, a także sprawdzą czy zabawka dziecinna może stać się kiedyś eksponatem muzealnym. Poznają również największy muzealny sekret – dlaczego niektórych rzeczy nie można dotykać i jak ma się do tego biały kruk.

 •  Poznajemy rodzinę Czartoryskich

Kim była Izabela Czartoryska, jak nazywała się najpiękniejsza córka Czartoryskich, dla kogo został wybudowany pałac Marynki? Czy książę Adam Kazimierz lubił żarty i w co bawili się mały książę Adam Jerzy i Konstanty? Będzie wesoło, ciekawie i kolorowo!

 • Detektywi muzealni na tropie

Jakie tajemnice kryją się w salach muzealnych? Na to pytanie mogą odpowiedzieć jedynie detektywi muzealni! Zapraszamy wszystkich do super zabawy! Będą szyfry, zagadki, wskazówki, które doprowadzą do odkrycia muzealnych tajemnic.

 • Kto mieszkał w zamku, a kto w pałacu?

Będzie o rycerzach, giermkach, księżniczkach i królewiczach. Sprawdzimy z czego składała się zbroja rycerska, czym różni się diadem od korony. Dowiemy się też czy w sukniach księżniczki były kieszenie i co mała księżniczka w nich nosiła.

 •  Jak dobrze znasz park w Puławach?

Wszystkie maluchy zapraszamy do wspólnego poznawania puławskiego parku – ale inaczej niż zwykle. Będziemy dotykać, smakować, wąchać, poznawać struktury i kształty. Zajęcia w formie ścieżki sensorycznej odbywają się w terenie od kwietnia do października*

 • Z czego słyną Puławy?

Dlaczego Świątynia Sybilli jest okrągła i dlaczego ma otwór w dachu? Kto mieszkał w Domu Gotyckim i umieścił parasolkę na dachu Altany Chińskiej? Kim była Marynka, która ma swój pałac. Skąd w Puławach Schody Angielskie i czy dojdziemy nimi do Domu Aleksandryjskiego? Uczestnicy w ciekawy sposób poznają najbardziej charakterystyczne puławskie zabytki, poznają ich historie oraz dowiedzą się z czego słyną i słynęły Puławy. Zajęcia odbywają się w terenie od kwietnia do października*

 

* w zależności od warunków pogodowych


WARSZTATY

Grupa może liczyć maksymalnie 30 osób. Zajęcia trwają 1,5 godziny.
Opłata za jedno spotkanie wynosi 150 zł .

 

Rezerwacji zajęć można dokonać:
telefonicznie: 503 902 480
e-mailem: edukacja@muzeumczartoryskich.pulawy.pl

 

Prosimy o zgłaszanie grup najpóźniej tydzień przed planowaną wizytą. Ważne są jedynie potwierdzone rezerwacje. Prosimy o wcześniejszą informację w przypadku rezygnacji.


TEMATY ZAJĘĆ

 • W pracowni malarza

Jaki to kolor? Czy znamy wszystkie kolory, jak je mieszamy i co z tego wychodzi? Jak na kolor działa światło i jego brak? Gdzie się czai cień na obrazie? Zajęcia przybliżą świat barw. Będziemy mieszać, dotykać, malować i dobrze się bawić.

 • Ja i dzieło sztuki

Znane obrazy w zupełnie nowej odsłonie. Portret, scena rodzajowa czy martwa natura – czym się różnią i jak się je tworzy? Każdy z uczestników będzie mógł wczuć się w rolę bohatera dzieła sztuki.

 • Co w komnacie książęcej piszczy?

Urządzamy wspólnie komnatę! Ale chwila! Czym jest komnata? Gdzie się znajdowała? Kto w niej mieszkał? Do czego służył baldachim i kotara. Gdzie dawniej była łazienka? Będziemy urządzać – wybierać meble, kolory ścian, tkaniny. Świetna zabawa murowana!

 • Ogród Księżnej Izabeli

Ogród angielski czy francuski, a może jednak puławski? Czym jest pergola, klomb, altana, czy w oranżerii robi się oranżadę, czym jest gazon, a może wazon? Sprawdzimy jakie rośliny rosną w parku i czy je wszystkie znamy. Wspólnie wykonamy też ogród zgodnie z zasadami opisanymi przez księżną Izabelę Czartoryską.

 • Lak i pieczęć

Do czego służył lak, z czego był zrobiony? Czy obecnie używamy laku i pieczęci? Będziemy stemplować, odbijać, wycinać i tworzyć własne stemple.

 • Życie i rozrywki w dawnych czasach

Propozycja zajęć w terenie skierowana do najmłodszych. Będą zabawy dworskie, dawne tańce, nie zabraknie też atrakcji dla małych rycerzy, dla których zorganizujemy turniej rycerski. Zajęcia odbywają się w terenie od kwietnia do końca września*

* w zależności od warunków pogodowych

 

 

kluczKontakt

ADRES ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy
NUMER TELEFONU (81) 888 44 11
ADRES E-MAIL administracja@muzeumczartoryskich.pulawy.pl
NIP 7162819828
REGON 366215955
GODZINY OTWARCIA Pon - Nd. 8.00 - 16.00