INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Szanowni Zwiedzający
ze względu na rozległy teren zwiedzania zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami, tak by wizyta w Muzeum Czartoryskich w Puławach przebiegła w jak najbardziej optymalny dla Państwa sposób:


MAPA


DOJAZD

Muzeum Czartoryskich w Puławach jest położone w centrum miasta, przy ulicy Czartoryskich, przy drodze prowadzącej w kierunku Kazimierza Dolnego.

MAPA_Google

W pobliżu Muzeum znajdują się przystanki komunikacji miejskiej.

Dojazd komunikacją miejską z ulicy Partyzantów przystanek przy dworcu PKP (przystanek 105 – Partyzantów PKP) liniami 1,3,12,19,20.
Przystanki do wysiadania najbliżej Muzeum Czartoryskich w Puławach: nr 138 – Czartoryskich (w kierunku Kazimierza Dolnego) oraz przystanek nr 257 – Królewska Starostwo (w stronę centrum).

Dojazd komunikacją miejską od strony Kazimierza Dolnego linią nr 12. Najbliższy przystanek – nr 240 – Głęboka Osada pałacowa.

Więcej informacji Miejskiego Zakładu Komunikacji – http://rozklad.mzk.pulawy.pl/


PARKING

Muzeum nie posiada własnych miejsc parkingowych. Na terenie miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Rezydencyjnego Książąt Czartoryskich znajdują się wydzielone strefy bezpłatnego parkowania, w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnością oraz parking dla autobusów.

Parkingi dla samochodów osobowych:
Najbliższe parkingi znajdują się przy Alei Królewskiej oraz przy ulicy Głębokiej.

* Oba parkingi znajdują się w sąsiedztwie Starostwa Powiatowego w Puławach, przez co od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania tej instytucji miejsca parkingowe mogą być zajęte.

Parking dla autobusów:
Parking dla autobusów znajduje się przy ulicy Parkowej.

  • Dojście do Muzeum Czartoryskich w Puławach wzdłuż ulicy Głębokiej (do przejścia około 650 m pod górę chodnikiem wyłożonym kostką, czas trasy około 7 minut).
  • Dojście do Muzeum Czartoryskich w Puławach przez teren dzikiej promenady (wejście bramką obok Pałacu Marynki. Trasa biegnie wąskimi utwardzonymi alejkami parkowymi, częściowo wysypanymi żwirkiem, liczne nierówności i różnice wysokości terenu). Do przejścia około 750 m, czas trasy około 10 minut).


TOALETY

Na terenie Muzeum Czartoryskich w Puławach niedostępne są toalety dla zwiedzających. W budynku Domku Aleksandryjskiego dostępna jest toaleta wyłącznie dla gości Muzeum z niepełnosprawnościami.

Toalety znajdują w niedalekim sąsiedztwie Muzeum Czartoryskich w Puławach:

  • przedni dziedziniec, niedaleko głównego wejścia, w niskim budynku po prawej stronie – toaleta płatna;
  • Skwer Niepodległości przy Alei Królewskiej, budynek Centrum Informacji Turystycznej – toaleta płatna i dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami;
  • ulica Parkowa (obok parkingu dla autobusów i Pałacu Marynki) – toaleta płatna i dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami.


WEJŚCIE

Siedziba Muzeum Czartoryskich w Puławach znajduje się w głównej części zabytkowego pałacu na terenie Zespołu Rezydencyjnego Książąt Czartoryskich. Dojście przez dziedziniec przedni i główny wyłożony kostką klinkierową. Wejście usytuowane jest w podcieniach na poziomie terenu w linii prostej od głównej bramy. Prowadzą do niego dwa niewysokie stopnie.


KASA BILETOWA

Kasa biletowa znajduje się na parterze na wprost wejścia w Sali Tradycji (pierwsza sala ekspozycyjna). Przechodzi się przez Sień z kolumnami. Do Sali prowadzą w dół trzy niewysokie schodki. Kasa znajduje się zaraz za wejściem po lewej stronie. Płatności za bilety można dokonać gotówką, kartą płatniczą, przelewem oraz elektronicznie (BLIK).


SALE EKSPOZYCYJNE

Do zwiedzania udostępnionych jest 5 sal ekspozycyjnych, które umieszczone są parterze oraz na 2 piętrach pałacu*.

* W budynku brak windy. Na ekspozycję I piętra i II piętra budynku prowadzi szeroka klatka schodowa. Nie ma możliwości skorzystania ze schodołaza. Na półpiętrach umieszczone są krzesła, na których można odpocząć.

Zwiedzający mogą skorzystać z pomocy przeszkolonego personelu – w tym bezpośredniej informacji o rozkładzie ekspozycji lub wsparcia w czasie zwiedzania w niezbędnym minimalnym zakresie.


PARK

Teren parku jest dostępny dla wszystkich osób w godzinach 6.00-22.00.  Wejście do parku jest bezpłatne.

Dojście od Muzeum Czartoryskich w Puławach (pałac) do parku prowadzi przez część dziedzińca wyłożonego kostką. Do parku prowadzi bramka w murze. Alejki parkowe są utwardzone i częściowo wysypane żwirem. Ze względu na nierówności terenu osoby korzystające z wózków inwalidzkich mogą mieć trudności w poruszaniu.


OBIEKTY PARKOWE

Na terenie parku znajdują się zabytkowe obiekty. Trzy z nich (Świątynia Sybilli, Dom Gotycki i Domek Aleksandryjski) w okresie letnim są udostępnione do zwiedzania w ramach biletu do Muzeum. Do zobaczenia są wnętrza i prezentowane w obiektach wystawy czasowe.

Dom Gotycki – budynek dwukondygnacyjny. Wejście znajduje się na poziomie terenu, do pierwszej sali prowadzą 3 stopnie w dół, wejście na piętro – wąska kamienna klatka schodowa. Obiekt nieprzystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Świątynia Sybilli – budynek dwukondygnacyjny. Do zwiedzania udostępniona jest górna kondygnacja, do której prowadzą wysokie i strome schody. Budynek nieprzystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Domek Aleksandryjski – wejście do budynku na poziomie terenu. Do wnętrza prowadzą dwa niewysokie stopnie. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


MAPKA

kluczKontakt

ADRES ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy
NUMER TELEFONU (81) 888 44 11
ADRES E-MAIL administracja@muzeumczartoryskich.pulawy.pl
NIP 7162819828
REGON 366215955