Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli – wyjątkowa wystawa florystyczna
Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na wyjątkową wystawę florystyczną Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli
W dniach 18-19 lipca 2020 roku ogród w Zespole Rezydencyjnym Książąt Czartoryskich w Puławach będzie mienił się kolorami, upajał zapachem tysięcy róż Avalanche+® i cieszył oczy wszystkich odwiedzających. Zaprzyjaźnieni Floryści pod kierunkiem Piotra Marca – mistrza florystyki stworzą wyjątkową wystawę inspirowaną ogrodniczą działalnością księżnej Izabeli Czartoryskiej. Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli to pierwsza w historii Puław wystawa florystyczna na terenie dawnej siedziby książąt Czartoryskich. Wystawa w sposób szczególny podkreśli miłość księżnej Izabeli do drzew, kwiatów i klombów oraz przypomni, że Puławy na przełomie XVIII i XIX wieku były ośrodkiem, który dyktował trendy w polskim ogrodnictwie. Udział Towarzystwa Stanisławowskiego, grupy rekonstrukcyjnej specjalizującej się w XVIII wieku i gościnnym udziałem Ludwika Sudawskiego i Panny Pameli Sinickiej, dodatkowo uatrakcyjni wystawę.
W ramach wystawy będzie można zobaczyć między innymi prywatny ogródek księżnej Izabeli zaaranżowany zgodnie ze źródłami historycznymi, utkaną z kwiatów suknię księżnej i pływające platformy kwiatowe. Zainteresowanych historią zapraszamy na dwa spacery tematyczne. Jeden przybliży dawne Puławy, z kolei drugi ukaże puławski ogród z przełomu XVIII i XIX wieku. Na dziedzińcu pałacowym odbędzie się również spotkanie autorskie z Katarzyną Zamoyską, autorką książki Przeszłość Przyszłości czyli nauki księżnej Izabeli Czartoryskiej.
Sobota 18 lipca 2020
16.00 Otwarcie wystawy Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli
Niedziela 19 lipca 2020
10.00-18.00 Zwiedzanie wystawy florystycznej Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli
10.00 Spacerem po dawnych Puławach – rozpoczęcie pod Domem Aleksandryjskim
14.00 Ogród puławski od Lubomirskich do Czartoryskich – rozpoczęcie spaceru na dziedzińcu pałacowym
16.00 Promocja książki Katarzyny Zamoyskiej Przeszłość Przyszłości czyli nauki księżnej Izabeli Czartoryskiej – dziedziniec Pałacu Czartoryskich
ZAPRASZAMY!