System identyfikacji wizualnej
Łączymy Przeszłość z Przyszłością, dbamy o tradycję i dziedzictwo kulturowe stosując współczesne formy przekazu.
Znak promocyjny Muzeum Czartoryskich w Puławach zbudowany jest z tarczy z uproszczonym herbem Miasta Puławy (Pogoń litewska i Świątynia Sybilli) oraz z mitry książęcej – symbolu władzy reprezentującego ród książąt Czartoryskich. Opracowany został zgodnie ze współczesnymi trendami projektowania graficznego.
Myślą przewodnią, która zapoczątkowała tworzenie logotypu Muzeum Czartoryskich w Puławach było ukazanie więzi, połączeń miedzy historią miejsca (Puław), ludzi (rodu książąt Czartoryskich) oraz dziedzictwa (Świątynia Sybilli i narodziny polskiego muzealnictwa), które odzwierciedlają wyjątkowość naszej instytucji.
Łączymy Przeszłość z Przyszłością – tradycje Puław ukazujemy w nowoczesnym designie. Uproszczone figury, prosta i wyraźna kreska oraz odpowiednio dobrana typografia i kolorystyka dają w rezultacie ponadczasowy, elegancki znak odzwierciedlający działania Muzeum Czartoryskich w Puławach.
Nasze logo to także ukazanie nierozerwalnej więzi pokoleń i pasji. Zapoczątkowaną przez księżną Izabelę w Puławach kolekcję rozbudował jej wnuk książę Władysław – twórca Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.
Ideą, która stoi za znakiem jest duma z dziedzictwa Puław – miejsca, w którym narodziło się polskie muzealnictwo, hołd dla rodziny, która do tego doprowadziła oraz patrzenie z nadzieją w przyszłość.
Stosowanie logo Muzeum Czartoryskich w Puławach określa Księga Znaku
Zgoda na użycie logo Muzeum Czartoryskich w Puławach udzielana jest na pisemny wniosek zainteresowanego podmiotu. Wszelkie działania i materiały promocyjne przygotowywane z użyciem logo Muzeum Czartoryskich w Puławach według wytycznych zawartych w Księdze Znaku, należy konsultować w biurze Muzeum Czartoryskich w Puławach, ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy, tel. 81 888 44 11.
PLIKI DO POBRANIA
Wzory i przykłady projektowania materiałów promocyjno-informacyjnych Muzeum Czartoryskich w Puławach określa Księga Identyfikacji Wizualnej