Grudzień w Muzeum Czartoryskich w Puławach

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe grudniowe wydarzenie – promocję książki oraz pokaz unikatowych eksponatów.

W niedzielę 3 grudnia o godzinie 15.00 do Muzeum Czartoryskich w Puławach zawita ponownie Krzysztof P. Czyżewski wraz ze swoją najnowszą powieścią „Izabela i sześć zaginionych koron”. To już druga książka tego autora, której główną bohaterką jest księżna Izabela Czartoryska.

Całość będzie uświetniona jedynym w swoim rodzaju pokazem Replik Insygniów Koronacyjnych Królestwa Polskiego. To jedyne takie dzieło – dokładna rekonstrukcja regaliów, które w październiku 1795 r., wraz z pozostałą zawartością Skarbca Koronnego, zrabowali, a następnie wywieźli z kraju pruscy okupanci.

Zapraszamy!

Kiedy: 3 grudnia 2023 r. (niedziela)
Miejsce: Sala Gotycka Pałacu Czartoryskich w Puławach

* Właścicielem replik jest Jan Lech Skowera Wielki Mistrz Rycerskiego Zakonu Świętego Kazimierza Królewicza