Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka urodzinowa dla księżnej Izabeli”

Muzeum Czartoryskich w Puławach i Urząd Miasta Puławy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kartka urodzinowa dla Księżnej Izabeli Czartoryskiej”

Już po raz trzeci zapraszamy dzieci i młodzież z puławskich szkół do uczczenia urodzin najbardziej znanej Puławianki – księżnej Izabeli z Flemingów Czartoryskiej. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Puławy Pana Pawła Maja.

Wśród celów konkursu ważne miejsce zajmuje popularyzacja lokalnej historii oraz kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego. Tegoroczny temat przewodni konkursu to patriotyzm – kwestia bardzo bliska osobie księżnej Izabeli – twórczyni pierwszego polskiego muzeum o charakterze narodowym. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy o historii miejsca, w którym mieszkamy i o osobach, dzięki którym Puławy są rozpoznawalne na historycznej i kulturalnej mapie Polski.

By wziąć udział w konkursie należy:
– wypełnić formularz zgłoszeniowy
– przygotować pracę w formacie nie większym niż A4
– praca nie może być przestrzenna
– technika dowolna ze wskazaniem na tradycyjne: ołówek, piórko, akwarela, kredki itp.
– techniki można mieszać ze sobą
– praca powinna mieć cechy karty okolicznościowej
– należy uwzględnić temat przewodni

Prace można składać w siedzibie Muzeum Czartoryskich w Puławach do dnia 20 marca 2023 roku.

Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne poniżej.

PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin konkursu_2023