KONKURS

Chcesz na stałe zapisać się w historii miasta? Masz zdolności plastyczne, a może lubisz szyć lub majsterkować? Jeżeli tak, to ten KONKURS jest dla Ciebie!

Konkurs „Skarby Świątyni Sybilli na wykonanie pamiątki (w formie zbliżonej do oryginału) inspirowanej wybranym eksponatem, niesionym w uroczystym pochodzie w 1809 roku, skierowany jest do wszystkich.

Materiały i technika – dowolne.

By wziąć udział wystarczy w terminie do 3 czerwca 2019 roku dostarczyć wykonany przedmiot do siedziby Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Pamiętaj, by swoją pracę podpisać i podaj numer telefonu bądź adres e-mail.

Najpiękniejsze zostaną wykorzystane w czasie czerwcowej wielkiej historycznej rekonstrukcji „Pamiętny i chlubny Rok 1809”. Dodatkowo zostaną wystawione w Domu Gotyckim – drugim polskim budynku muzealnym – gdzie dawniej prezentowano najbardziej znane dzieła z kolekcji Książąt Czartoryskich – Damę z Gronostajem pędzla Leonarda da Vinci, Krajobraz z miłosiernym samarytaninem, Rembrandta czy zaginiony do dziś – Portret młodzieńca, Rafaela Santiego.

Na zwycięzców czekają również nagrody  rzeczowe.

 

Na FB Muzeum Czartoryskich w Puławach będą umieszczane informacje o wybranych eksponatach. Dziś pierwszy z nich – Szabla „Orla” po Mikołaju Sieniawskim. Eksponat pochodzi z kolekcji MNK/Muzeum XX. Czartoryskich

 

*Regulamin konkursu wraz z załącznikami do pobrania:

Regulamin konkursu plastycznego

Załącznik nr 1 – oświadczenie rodzica

Klauzula informacyjna dotycząca konkursu plastycznego

 

 

kluczKontakt

ADRES ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy
NUMER TELEFONU (81) 888 44 11
ADRES E-MAIL administracja@muzeumczartoryskich.pulawy.pl
NIP 7162819828
REGON 366215955