Muzeum Czartoryskich w Puławach ma nowe logo oraz system identyfikacji wizualnej

Łączymy Przeszłość z Przyszłością, dbamy o tradycję i dziedzictwo kulturowe stosując współczesne formy przekazu.


Nowy znak promocyjny Muzeum Czartoryskich w Puławach zbudowany jest z tarczy z uproszczonym herbem Miasta Puławy (Pogoń litewska i Świątynia Sybilli) oraz z mitry książęcej – symbolu władzy reprezentującego ród książąt Czartoryskich. Opracowany został zgodnie ze współczesnymi trendami projektowania graficznego.

Myślą przewodnią, która zapoczątkowała tworzenie nowego logotypu Muzeum Czartoryskich w Puławach było ukazanie więzi, połączeń miedzy historią miejsca (Puław), ludzi (rodu książąt Czartoryskich) oraz dziedzictwa (Świątynia Sybilli i narodziny polskiego muzealnictwa), które odzwierciedlają wyjątkowość naszej instytucji.


Łączymy Przeszłość z Przyszłością – tradycje Puław ukazujemy w nowoczesnym designie. Uproszczone figury, prosta i wyraźna kreska oraz odpowiednio dobrana typografia i kolorystyka dają w rezultacie ponadczasowy, elegancki znak odzwierciedlający działania Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Nasze nowe logo to także ukazanie nierozerwalnej więzi pokoleń i pasji. Zapoczątkowaną przez księżną Izabelę w Puławach kolekcję rozbudował jej wnuk książę Władysław – twórca Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Ideą, która stoi za znakiem jest duma z dziedzictwa Puław – miejsca, w którym narodziło się polskie muzealnictwo, hołd dla rodziny, która do tego doprowadziła oraz patrzenie z nadzieją w przyszłość.

Nowy system identyfikacji wizualnej będzie obowiązywał od 2024 roku.

Autorem projektu nowego systemu identyfikacji wizualnej Muzeum Czartoryskich w Puławach jest Bielecki design

kluczKontakt

ADRES ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy
NUMER TELEFONU (81) 888 44 11
ADRES E-MAIL administracja@muzeumczartoryskich.pulawy.pl
NIP 7162819828
REGON 366215955