Poetycko-muzyczne „Ogrody” – relacja z wydarzenia

W niedzielne popołudnie w wyjątkowej scenerii puławskiego parku, przed zabytkowym Domem Gotyckim mogliśmy wysłuchać poetycko-muzycznego programu „OGRODY”.  W niezwykłą podróż  po XVIII wiecznych ogrodach zabrał nas Teatr „Z dala od szpitala”  działający przy Puławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Narrator, a zarazem autorka scenariusza, Beata Siedlaczek przybliżyła nam historię zakładania ogrodów, a w szczególności puławskiego ogrodu Księżnej Izabeli Czartoryskiej. Dzięki tekstom autorstwa samej Księżnej Izabeli, jej męża Adama Kazimierza Czartoryskiego, osób związanych z dworem puławskim – Franciszka Dionizego Kniaźnina, Jana Pawła Woronicza, Juliana Ursyna Niemcewicza, Kajetana Koźmiania i wielu innych, mogliśmy dowiedzieć się jak ważna w tamtym okresie była sztuka ogrodowa.

W programie wystąpili: Irena Siekierska, Ala Sarzyńska, Alicja Krawczyk, Józefa Janczura, Jagoda Sztuka, Wiesław Suszek oraz Edward Szymanek.

O oprawę techniczną zadbała Maria Włodarczyk.

Program wzbogaciła muzyka Franciszka Lessla w wykonaniu Doroty Cybulskiej-Amsler grającej na pianoforte i liczne zdjęcia.