Połączeni dziedzictwem w Muzeum Czartoryskich w Puławach

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa „Połączeni dziedzictwem” wpisuje się w ideę, którą kieruje się Muzeum Czartoryskich w Puławach zachowując tradycje pierwszego polskiego muzeum założonego w Puławach przez księżną Izabelę Czartoryską w 1801 roku.

Sentencja „Przeszłość Przyszłości” umieszczona nad drzwiami do Świątyni Sybilli – budynku, w którym księżna Izabela Czartoryska umieściła pamiątki nawiązujące do chlubnej przeszłości naszego kraju, i który wraz z Domem Gotyckim – miejscu, gdzie prezentowano pamiątki europejskie – tworzył pierwsze polskie muzeum, doskonale wpisuje się w tematykę tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Sentencja ta jest także tytułem wydarzenia, które Muzeum Czartoryskich w Puławach proponuje uczestnikom obchodów EDD.


Zapraszamy na wyjątkowy spacer śladami dziedzictwa Izabeli Czartoryskiej. Dodatkowo w ramach wydarzenia będzie można zobaczyć niepowtarzalną wystawę „Puławianie na dawnych fotografiach z lat 1908-1980” ukazującą zmieniające się miasto Puławy i jego mieszkańców.


Zapraszamy 17 września 2022 r. o godzinie 11.00

Wydarzenie dostępne dla ograniczonej grupy i wymaga wcześniejszej rezerwacji:

kluczKontakt

ADRES ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy
NUMER TELEFONU (81) 888 44 11
ADRES E-MAIL administracja@muzeumczartoryskich.pulawy.pl
NIP 7162819828
REGON 366215955