Puławianie na dawnych fotografiach z lat 1908-1980

Muzeum Czartoryskich w Puławach – dział Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta zaprasza na wystawę ,,Puławianie na dawnych fotografiach z lat 1908-1980”.
Wystawa ta jest podsumowaniem kilkuletniego okresu poszukiwań starych fotografii w celu lepszego poznania i ukazania dawnych oraz nieco nam bliższych mieszkańców Puław na tle ich codziennych spraw i wydarzeń.
Tym razem nieistniejącą atmosferę naszego miasta zobaczymy poprzez pryzmat mieszkańców Puław czasów: Nowej Aleksandrii, okupacji austriackiej, II Rzeczpospolitej Polskiej, okupacji niemieckiej i Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Dzięki zestawieniu blisko 150 fotografii, powstałych w latach 1908-1980 będziemy mogli podpatrzeć dawnych puławian u fotografa, w gronie rodzinnym, na spacerze, podczas wycieczek, nad Wisłą, w trakcie zabaw, w szkole, przy pracy czy choćby podczas różnorodnych wydarzeń. Zobaczymy nie tylko dominujące, ale również zmieniające się trendy mody: dziecięcej, damskiej i męskiej.

Kurator wystawy: Zbigniew Kiełb, który również oprowadza po wystawie w godzinach pracy pracowni (wtorek-piątek).

Czas trwania wystawy: 4 maja – 30 września 2022 r.

Miejsce: Dom Aleksandryjski

Czas zwiedzania: od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-17.00

Obowiązuje bilet ogólny, który można nabyć w kasie muzeum.

Upoważnia on także do zwiedzania pałacu książąt Czartoryskich i innych obiektów zewnętrznych.

Bilet do nabycia w kasie Muzeum Czartoryskich.