„Puławy z dachu i chodnika w fotografii z lat 1970-1980”

Wystawa ,,Puławy z dachu i chodnika w fotografii z lat 1970-1980” to niezwykła podróż w czasie. Zobaczymy na niej ponad 150 unikalnych obrazów nowoczesnych Puław lat 70. XX w. Wśród nich znajduje się wiele takich, które dotąd nie były prezentowane. Uwiecznione na nich miejsca są znane i bliskie wielu Puławianom. Mieszkańcy Puław wychowywali się w nich, mają z nimi wspomnienia oraz byli świadkami zmian, które one przechodziły.

Obok wymiaru sentymentalnego, zaprezentowane fotografie mają też wymiar dokumentacyjny – ukazują kolejne etapy zmian zagospodarowania przestrzennego Puław. Dynamiczny rozwój miasta, podyktowany powstaniem Zakładów Azotowych, spowodował konieczność opracowania planu przestrzennego przyszłych Puław, odpowiadającego na potrzeby i wyzwania stojące przed miastem, które miało stać się gospodarczym centrum regionu. Nowy plan urbanistyczny Puław przygotowany przez zespół projektantów pod kierunkiem Janusza Gągały władze miejskie zatwierdziły 27 września 1962 r.

Wystawa pozwoli Państwu zapoznać się z pierwotną przestrzenią nowoczesnego centrum miasta Puławy z lat 60-70. XX w., ale również wywoła wiele miłych wspomnień z czasów dzieciństwa czy młodości.


Wystawa została zorganizowana we współpracy Urzędu Miasta Puławy z Muzeum Czartoryskich w Puławach

Wszystkie wykorzystane fotografie pochodzą z archiwum Muzeum Czartoryskich w Puławach – dział Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta,
a ich darczyńcą jest p. Monika Wójcik.

Kurator wystawy: Zbigniew Kiełb
Muzeum Czartoryskich w Puławach


Wystawa będzie dostępna na placu Fryderyka Chopina od wtorku 28 czerwca 2022 r. (po południu).
WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy

kluczKontakt

ADRES ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy
NUMER TELEFONU (81) 888 44 11
ADRES E-MAIL administracja@muzeumczartoryskich.pulawy.pl
NIP 7162819828
REGON 366215955