Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w Puławach

30 czerwca o godzinie 18.09  w historycznym Zespole Rezydencyjnym XX. Czartoryskich rozpocznie się wyjątkowy koncert „Bóg ,Honor, Ojczyzna” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Ta największa instytucja Wojska Polskiego zawita po raz pierwszy do Puław!

Na dwóch scenach zobaczymy ponad setkę artystów, którzy z wielkim rozmachem zaprezentują koncert poświęcony polskiemu patriotyzmowi i wyjątkowej puławiance – Księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Zarówno miejsce, czas jak i temat koncertu nie są przypadkowe – w czasie zaborów Puławy stanowiły ostoję polskości, Księżna Izabela Czartoryska w pierwszym polskim muzeum zgromadziła  patriotyczne pamiątki drogie polskiemu narodowi, które dawały nadzieję na odzyskanie wolnej ojczyzny. Czas rozpoczęcia koncertu również nie jest przypadkowy – godzina 18.09 podkreśla wyjątkowość roku 1809, kiedy w Puławach, dokładnie 29 czerwca, gościł wraz ze zwycięskimi wojskami polskimi Książę Józef Poniatowski, a Księżna Czartoryska uroczyście otworzyła Dom Gotycki – drugi polski budynek muzealny.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego poprzez różne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo ukaże trzy najważniejsze ideały rycerstwa, które stały się filarami polskiego patriotyzmu – „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Program koncertu to wzajemnie przenikające się wątki narodowe i patriotyczne, religijne i świeckie, artystyczne i użytkowe, wokalne i instrumentalne, a wszystko to, daje kompleksowy obraz polskiego patriotyzmu przedstawionego muzycznymi środkami wyrazu. Zobaczymy artystów w mundurach Księstwa Warszawskiego oraz strojach nawiązujących do polskiej historii i tradycji.

Poniżej mogą Państwo zobaczyć przedsmak, tego co będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę.

Spotykamy się  30 czerwca 2019 roku o godzinie 18.09 w Zespole Rezydencyjnym XX. Czartoryskich.

Zapraszamy!