Superbohaterowie są wśród nas – relacja z zajęć w ramach Ferii z Muzeum Czartoryskich

Co wspólnego mają ze sobą współcześni superbohaterowie znani z komiksów i filmów z postaciami z greckiej mitologii – bogami i herosami? Jakie cechy powinien mieć bohater? Czy superbohater ma jakąś słabość?

Na te pytania i wiele innych odpowiedzi znaleźli uczestnicy poniedziałkowych zajęć w ramach Ferii Zimowych z Muzeum Czartoryskich w Puławach organizowanych we współpracy z Biblioteką Miejską w Puławach. Były zabawy w skojarzenia, dzieci poznały mitologicznych bogów, pomogły wyprowadzić Tezeusza z labiryntu oraz dowiedziały się z jakimi stworzeniami musieli walczyć greccy herosi.  Nie zabrakło odniesień do rzeczywistych bohaterów, w tym do związanego z rodziną Książąt Czartoryskich – Tadeusza Kościuszki. Dzieci doskonale poradziły sobie ze stworzeniem postaci superbohatera, który musiał być wyposażony w moc, mieć słabą stronę oraz odpowiednie imię i strój. Najwięcej radości przyniosła prezentacja nowych superbohaterów.

Zapraszamy do zapoznania się z fotograficzną relację z zajęć „Superbohaterowie i ich dawni poprzednicy”.