Wirtualna rzeczywistość zabierze nas do wnętrza Świątyni Sybilli w czasach księżnej Izabeli

Wchodząc dziś do Świątyni Sybilli w Puławach ciężko wyobrazić sobie jak mogło wyglądać to wnętrze w XIX wieku wypełnione setkami przedmiotów związanych z historią Polski – militariami, biżuterią, chorągwiami, meblami, książkami, elementami rzędu końskiego i wieloma innymi. Nie zachowały się żadne obrazy przedstawiające wygląd i wyposażenie tego pierwszego polskiego muzeum stworzonego przez księżną Izabelę Czartoryską, a jedynie opisy. Dzięki mozolnej pracy puławskich muzealników i nowoczesnej technologii, możemy z dumą zaprezentować efekt naszej pracy i zaprosić Państwa do odbycia wycieczki w przeszłość – do XIX wieku, by zobaczyć wnętrze Świątyni Sybilli w czasie jego największej świetności.

Odwiedzający Muzeum Czartoryskich w Puławach dzięki wirtualnej rzeczywistości i aplikacji stworzonej przez firmę Chronospace mogą zobaczyć część eksponatów, w tym te najważniejsze – rekonstrukcję Szkatuły Królewskiej wypełnionej pamiątkami po polskich królach oraz sarkofagi z ich relikwiami. Przechadzka po wirtualnie zrekonstruowanym wnętrzu pozwoli poczuć wyjątkowość tego miejsca oraz docenić życiowe dzieło księżnej Izabeli, które PRZESZŁOŚĆ PRZYSZŁOŚCI przekazało.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Muzeum Czartoryskich i „wejścia” do wirtualnej XIX wiecznej Świątyni Sybilli.