Zakątki ziemi puławskiej w twórczości artystycznej Zbigniewa Pieleszka – nowa wystawa w Domu Aleksandryjskim

Wiosna to czas nowych wystaw w Muzeum Czartoryskich w Puławach. Tym razem zapraszamy Państwa do zapoznania się z twórczością Zbigniewa Pieleszka.

Artysta od lat związany z Puławami i ziemią puławską w najbliższym otoczeniu znajduje nieustające źródło inspiracji. Wystawa Zakątki ziemi puławskiej w twórczości artystycznej Zbigniewa Pieleszka zabierze Państwa w miejsca znane i nieznane, przybliży zabytki oraz przyrodę uchwycone przez autora i zobrazowane za pomocą różnych technik artystycznych – rysunku, akwareli, tuszu i linorytu. Prace, które powstały na przestrzeni ponad 40 lat ukazują zmienność i jednocześnie stałość otaczającego nas świata.

Wernisaż wystawy

30 kwietnia 2023 roku
godzina 16.00
Dom Aleksandryjski

ZAPRASZAMY

Zbigniew Kazimierz Pieleszek urodził się 30 kwietnia 1942 roku w Kołacinie w województwie łódzkim. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz w Instytucie Wyższej Kultury Religijnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W swoim dorobku posiada szereg indywidualnych i zbiorowych wystaw, brał udział w plenerach i konkursach. Był członkiem grupy plastycznej „Rezonans” i „Absolwent”. Wyróżniony i odznaczony przez Ministra Kultury i Sztuki za działalność w dziedzinie plastyki. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Puławy za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej. Wieloletni gospodarz pracowni edukacji plastycznej w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Jest członkiem Puławskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Uprawia grafikę warsztatową, rysunek, plakat oraz malarstwo akwarelowe.

WAŻNIEJSZE WYSTAWY INDYWIDUALNE

1980 – PUŁAWY, Osiedlowy Dom Kultury PSM,