Wiszące Ogrody Księżnej Izabeli – relacja z wystawy

Miniony weekend upłynął pod znakiem znakiem „Wiszących Ogrodów Księżnej Izabeli”. Ta florystyczna wystawa nie mogłaby się odbyć bez udziału wielu mistrzów florystyki z Piotrem Marcem na czele.

Dziedziniec pałacu Czartoryskich zachwycał bogactwem kolorów i zapachów róż Avalanche+ Roses i chryzantem Pina Colada Chrysanthemum. Mogliśmy podziwiać przepiękne instalacje kwiatowe pływające w sadzawce, suknię utkaną z róż oraz kwiatowe torty! We wnętrzach pałacu mogliśmy podziwiać odtworzony na podstawie materiału ikonograficznego prywatny ogródek księżnej Izabeli.

Wystawa w sposób szczególny podkreśliła miłość księżnej Izabeli do drzew, kwiatów i klombów oraz przypomniała, że Puławy na przełomie XVIII i XIX wieku były ośrodkiem, który dyktował trendy w polskim ogrodnictwie.

W ramach wydarzeń odbyła się promocja książki pani Katarzyna Zamoyska „Przeszłość Przyszłości, czyli nauki księżnej Izabeli Czartoryskiej dla dzieci” wydanej przez wydawnictwo Wydawnictwo Amparo Press.

Podziękowania kierujemy do Pawła Maja Prezydenta Miasta Puławy , Ambasady Królestwa Niderlandów, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB w Puławach i Rodzinnego Związku Czartoryskich herbu Pogoń Litewska za objęcie patronatem honorowym naszego wydarzenia. Dziękujemy sponsorom i patronom medialnym: SIGMA International (Poland), Biżuteria ogrodowa- rdzą malowane, High Living, VHV Flowers and Greens Polska, Avalanche+ Roses, Świece Zapachowe Pom Pom Candles, Pina Colada Chrysanthemum, VICTORIA Floral Products, Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych w Lublinie, Róże Pałka, ForumKwiatowe.pl, Kwartalnikowi Florysta, Floraplus.pl, FlorystaPlus.pl, NDIO Flora – florystyka

Dziękujemy również Towarzystwo Stanisławowskie, Ludwik Ksawery Sudawski, Pamela Sinicka – śpiew artystyczną wydarzenia!